Üye Ağacı
Son fikirler

Tüm fikirler!
Kategoriler
- 18+ (4)
- Ben Olsam (24)
- Bilişim (85)
- Çevre (29)
- Değersiz Fikir (16)
- Deneysel (32)
- Diğer (11)
- Efsane (9)
- Eğitim (7)
- Endüstriyel Fikir (188)
- Eski/Ex Fikir (12)
- Fikir Alma (50)
- İletişim (33)
- İşletme (11)
- Maliyet Düşüren Fikir (25)
- Matrak Fikir (44)
- Potansiyel Fikir (143)
- Reklam (13)
- Sağlık / Tıp (24)
- Sayko/Psycho (3)
- Teori/Varsayım (27)
- Ulaşım (60)
- Ütopik (18)
Sponsorlar
prima atlet [2,5 puan / 2 oy]
yaz geldi sıcaklar kendini göstermeye başladı sıcaklıklar ile de terleme olayı arttı.her insanın terlediğinde atletini çıkarması gibi normal bir olayı her zaman yanımızda istetme etlet olmadığı için yapamıyoruz.ve bu konuyu düşünürken aklıma bir şey geldi çoçuk bezlerinde kullanılan emici sistemi atletlerde uygulansa nasıl olur diye çoçuklar gece bağlanan bezler(prima)çoçuk tuvaletini yapsa bile ıslaklık hissi vermiyor aynı durum terlenen bir ortamda teri içine çeken atlet yapılsa insanoğlu adına iyi bir fikir diye düşünüyorum ve epey işe yarayacağını...
taaxii bus | taaxii
11.05.2007 11:36:19
ben sporcuların giydiği formalardan var ve ter çeken özelliğini göremedim benim anlatmak istediğim normal atlet kalınlığında ter emen atletlerin yapılma imkanı var mı yok mu bu konu hakkında fazla bilgim yok giydiğim elbisenin bile hangi kumaş olduğunu bilmem ben sadece düşüncemi söyledim sizinde bu konuda bir hayli bilgili gözükoyorsunuz şimdi size sorum atlet kalınlığında teri çeken atlet yapılabilir mi?
taaxii 12.05.2007 09:18:11
neden çirkin görüntü oluşturacak ki çoçuk bezleri çoçuklara çirkin bir görüntü mü oluşturuyor çoçukların tuvaleti yaptıkları bile belli olmuyor atlet yerine tişört de olabilir ve ne demek istediğinizi anladım gibi teşekkürler:))
taaxii 12.05.2007 15:34:20
Burada bir kavram kargaşası yaşıyoruz. Çocuk bezlerinde Norsocryl türü süper emici akrilik polimerler bulunur ve bunlar genelde orjinal hacimlerinin 400 katına kadar sıvı emebilirler. Bu arada da şişerler. Buna karşılık termo içlikler, teri dış yüzlerine ileterek yüzeyden buharlaşma sağlayan sentetik kumaşlardır. Bu nedenle çocuk bezleri şişerler fakat dışarıya ıslaklık vermezler buna karşılık gömleğinizin içine termo içlik giyerseniz koltuk altlarınız sırıl sıklam olabilir
canbaba 12.05.2007 17:19:50
ama hemende buharlaşacak. yani gayet sağlıklı görünüyor. bahsettiğiniz norsocryl kullansak hem ağırlaşacağız hemde deri hava alamayacak. hatta bu içerde rutubetli bi hava olşuşmasınada sebep olabilir. çünki çiş bi kere yapılıyor bitiyor ama terleme sürekli. bu sebeple koltuk altında pişik oluşabilir. ayrıca çocuk bezleri çocuklara sevimli bi görüntü veriyo doğru. gömlekleri üçgen vücut şeklinde yaparsak sevimli olmasada çekici bi görüntü oluşturabiliriz :)
eminaykut 12.05.2007 22:47:49
sevgili emin yukarda yazdığımı iyi okumadın gibi geldi bana benim fikrim prima gibi emici ama atlet ve yahut tişort kalınlığında bir teri çeken bir giysi olabilir miydi niye çoçuk beziyle özdeşleştirdin bu kadar anlayamadım ben sadece çoçuk bezlerinin emiciliğinden yola çıkmıştım onlara benzer ama yine atlet özellikleri taşıyan(ince,hafif...)diye olabilir mi?neyse üçgen vücuda gelirsek konumuz dışı yorum yapmışın ama sana şunu söyleyebilirim ben yazın gömlek giymem ama sana tavsiyem üçgen vücud yapmak istiyosan zamanın varsa spor solanlarının birine üye ol haftada 3 gün 2şer saat çalışsan yeterli böyle altadıcı hareketler düşünmenede gerek kalmaz çünkü senin gibi ülkesini seven sağduyulu arkadaşlara kolaya kaçmak yakışmaz diye düşünüyorum:))
taaxii 13.05.2007 09:14:09
beni görsen bunları söylemezdin ;) body benim göbek adımdır :) ana fikir olarak güzel ancak birazda mühendislik okuduğumdan olsa gerek hemen olabilirliğini sorguluyorum kusura bakma. benim aklıma daha başka bi sistem gelmedi. depoladığı suyu bir şekilde biyerde tutması gerek değilmi? e mecburende hacmi büyüyecek bu durumda. hacmin büyümesini önlemek için senin nasıl bi çözümün var? ayrıca üçgen vücut fikri bu probleme yönelik bir çözümdü ;)
eminaykut 18.05.2007 15:50:01
ilk önce göbek adı body olan biriyle ilk kez karşılaştığım çok:)) sevgili emincim lütfen yukardaki yorumumu dikkatlice okuyunuz o zaman anlarsınız ki benim bu konuda bilgim yok giydiğim elbisenin bile hangi kumaştan olduğunu bilmem ben sadece fikrimi söylediğimi yazmışım gibi iyi okuduysanız.ben sayısala karşı pek meraklı bir insan değilim sizin gibi mühendislik öğrencisi değil seyehat işletmeciliği bölümünü bitirmiş turizmle uğraşan bir insanım.kusura bakılcak bir şey de bulamadım bu konular senin ilgi alanın bana eğer en ufak yardımcı olursan sevinirim.seninde benim ilgi alanımda sorularını bütün gayretimle sana cevap vermeye uğraşırım.Şimdi tekrar soruyorum atlet kalınlığında atlet özelliklerini taşıyan ama emici bir elbise yapılabilir mi?ve suyu depolamaması için ne gibi şeyler yapılabilir?
taaxii 18.05.2007 16:54:36
o halde şöyle yapalım thermo malzemeden gömlek yapsınlar ;) ve terleme olan kısımnlarda rengin koyulaşmasını engellemeye yönelik bir çözüm bulunsun. ancak üstüne bişey giyilmesin mümkünse ;)
eminaykut 20.05.2007 21:48:28
1/1

Yorum yazmak için, Üye Ol  -  Giriş Yap
En Baba Fikirler
yükleniyor
En İyiler
yükleniyor
En Çok Okunanlar
yükleniyor"Önce ben buldum!", "Şerefsizim ben düşünmüştüm!" diyorsanız, yerine geldiniz!